Anne Adayındaki Değişimler

0 10

Gebe olduğunu anlayan anne adayının sevinci ve mutluluğu o kadar farklıdır ki anne adayları ne yapacaklarını bilemez bir halde mutluluklarını ve sevinçlerini herkesle biran önce paylaşmanın heyecanı içindedirler. Hele ki anne olmak için yıllarca çırpınan ve uğraş veren fakat bir türlü hamile kalamayan anne adayları var ise bunların aldıkları hamilesiniz duyumundan sonraki heyecan ve mutluluk daha da fazladır mutlaka.

Kimi anne adayları hiçbir uğraşma ve çaba harcamadan doğal ve kolay bir şekilde hamile kalabiliyor iken bazı anne adayları ise fazla bir şekilde istemelerine karşın hemen ve istedikleri anlarda gebe kalamazlar işte buda anne adaylarına değişik şekillerde Allah tarafından sağlanmış bir olgudur.

Her ne durumda olursa olsun anne adayları anne olmak için her daim çırpınmakta ve çocuklarının olması için ellerinden gelen ne var ise onu denemek için çarelerden ve yardımlardan katkı almaktadırlar. Günümüzde tıp alanında yapılan değişik ve çok çeşitli yöntemler bulunduğundan anne adaylarına gereken tüm olanaklar da bu anlamda sunulmaktadır.

Gebelik testinden sonra ve yapılan muayene sonrasında gebelik teşhisi konulan anne adaylarının yaşayacakları gebelik dönemi başlamaktadır bu zaman sürecinde anne adaylarında yaşanacak birtakım fiziksel ve bedensel değişiklikler ve gelişmeler yaşanacaktır. Bunlar arasında en belirgin özellik olarak herkes tarafından bilinen anne adayının karnının büyümesi ve ilerleyen gebelik dönemlerinde ise daha fazla şekilde artış gösteren göbek büyümesi olacaktır.

Yine bazı gebe kadınlarda gebelik döneminde yüzlerde görülen döküntüler olabilir ki bu bazı hamilelerde görülebilir bazılarında ise görülmeyebilinmektedir. Anne adayının ellerinde ve ayaklarında görülen şişliklerde hamilelik döneminde sık rastlanılan olayların başında yer almaktadır. Gebelerin hamilelik döneminde aşırı tuzlu şekilde beslenme tarzını benimsemeleri hamilelik döneminde anne adaylarında şişkinlik ve ödem artışına sebebiyet verebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.