Düğün Günü Ne Yapmalı?

0 10

Düğünde gelin, damata göre her zaman daha ön plandadır. Gelinlik seçimi çok iyi olmalı ve gelini ön plana çıkarmalıdır. Tabi ki en az gelinlik seçimi kadar önemli bir konu var o da gelinin makyajınız nasıl olması gerektiğidir.

Sevgili hanımlar düğündeki en önemli aşamalardan birinden bahsedeceğiz bugün; gelinin makyajı nasıl olmalı? Gelin adaylarının kafasında düğün öncesinde birçok soru olur; Acaba saçım nasıl olacak? Düğünden önce birkaç prova yapmalı mıyım? Makyaj sonradan beğenmezsem ne olur? Ya da düğün esnasında makyajım akar mı acaba?
Yeni gelinlerimiz öncelikle kendilerine bir yapılacaklar listesi hazırlaması gerekiyor. Makyajın nasıl olacağı konusunda kararınızı düğünden en az iki hafta önce belirlemeniz gerekiyor. Böylece eğer bir sorun çıkarsa diğer alternatifleri kullanabilesiniz.
Gelinimiz en az iki ay önceden cilt bakımına başlamalı, ister cilt bakım seanslarında ister kendisi evde. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, aşırı stres sivilce çıkmasına neden olabiliyor bu yüzden düğün öncesi süreçte mümkün olduğunca stresten uzak kalmaya çalışın. Özellikle düğün haftası kesinlikle tüm hazırlıkları tamamlamış ve rahatlamış olun.

Düğün günü ne yapmalı?
Düğün günü normalde de olması gerektiği gibi erken kalkın ve sağlam bir kahvaltı yapın. Bu işlem güne pozitif başlamanızı ve gün boyu bu şekilde devam etmesini sağlayacaktır.
Gün içinde yapılacaklar damatla beraber iş bölümü yapılmalıdır, bu şekilde olası karışıklıklardan kurtulabilirsiniz.
Öncelikle erken kalkmanızı ve sıkı bir kahvaltı yapmanızı tavsiye ederim. Güne pozitif başlamak akşama kadar da böyle devam etmesini sağlayacaktır emin olun. Ve yapacaklarınızı sırasıyla Damatla iş paylaşımı yaparak başlayabilirsiniz.

Gün içinde gelinliğinizi giyin ve makyajınızı tamamlayın herhangi bir sorun olmadığından eminseniz artık düğüne hazırsınız demektir.

Gün boyu rahat olmaya bakın, stres yapmamaya çalışın. Şunu düşünebilirsiniz her gün binlerde insan evleniyor ve bu iş bu kadar da zor olmamalı. Düğün öncesinde mutlaka düğünün olacağı yeri son bir kez görün, tüm ayarlamaları yaptığınıza emin olun. Eğer bir sorun varsa bu saatten sonra siz uğraşmayın, bırakın geri kalanını damat halletsin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.