Gelinin Makyajı Nasıl Olmalı?

0 6

Düğünün en önemli konularından birisi gelinin makyajının nasıl olması gerektiğidir. Makyaj ne kadar doğru yapılırsa gelinin güzelliği bir o kadar ön plana çıkar. İşte yeni gelin adaylarımız için makyaj tavsiyelerim.

Makyajdan önce
Saçınızın tüm işi bitti ve son rötuşlar kaldı varsayalım. Artık makyaja başlama zamanınız gelmiş demektir. Makyajınızı gelinliği giymeden önce yapmanızı öneririm, zira bu şekilde makyaj esnasında oluşabilecek olası makyaj malzemelerin dökülmesi, kahve dökülmesi gibi kazalarda gelinliğinizin batmasını önleyebilirsiniz. Gelinliğinizi makyajdan sonra giymeniz sizin için daha iyidir, tabi ki gelinliği giydikten sonra da vücut makyajı yaptırmayı unutmayın. Çok fazla abartmamak şartıyla sim de kullanabilirsiniz, diğer bir konu da gelin makyajına başlamadan önce kesinlikle dişlerinizi fırçalamalısınız.

Gelin makyajı nasıl olmalı
Gelin makyajı öncesi şu unsurları göz önünde bulundurmalısınız; saç, ten ve göz renginiz ve bu renklerin uyumu. Düğün yeri neresi, kır düğünü mü yoksa düğün salonu mu? Gelinin saçı, başı ve gelinin gelinlik modeli. Gelin adayı ne istiyor? Ayrıca sarışın, esmer ve kumral gelin adayları için ayrıntılı makyaj önerebilirim. Eğer düğününüz düğün salonunda olacaksa daha ağır, eğer bir kır düğünü planlıyorsanız daha hafif ve doğal bir makyaj yaptırmalısınız. Tabi ki, gelinliğinizin modeli ve rengi de bu konuda etkilidir; gelinlik tam beyaz mı yoksa kırık mı olduğu fark edecektir.

Tabi ki de sizin istediğiniz. Koşullar ne olursa olsun, makyajınızı profesyonel ellere emanet ettikten sonra kendi dilediğiniz doğrultuda makyajın ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Fakat yine de fazla abartmaya gerek yok, isteğiniz doğrultusunda en iyi olanla orantılı bir makyaj yakalayabilirsiniz. Tavsiyem, en güzel gününüzü tesadüfi seçimlere değil de profesyonel ellere bırakmanızdır. Emin olun pişman olmayacaksınız.

Diğer bir küçük ayrıntı ise; evde, otelde ya da kuaförde olmanız hiç fark etmez; düşün öncesi neşeli şarkılar dinlemelisiniz. Faydasını göreceksiniz, bu neşeli şarkılar tüm stresinizi alacak ve sizi mutlu kılacaktır. Bu ayrıntıyı gözden kaçırmamanızı öneririm.

Makyajınız dahi yapıldıktan ve tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra makyajınızın akmaması için dikkatli olmalısınız. Çok hızlı hareketler yapmayın ve mümkün olduğunda sakin olun. Çok fazla sıcak ortamlarda fazla durmayın ve özellikle terlememeye dikkat edin. Bu sizin makyajınızın akmasına sebep olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.