Nasıl Şık Olunur?

0 13

Hepimizin giyinirken ortak kaygısı daha şık olmayı başarmaktır. Peki nasıl şık olunur ve şık giyinmenin sırları nelerdir? Şık giyinmek her zaman için markalı kıyafetleri giymek değildir. Pahalı olmayan ya da ünlü bir markaya ait olmayan giysilerle de çok şık görünebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey giydiğiniz şeyleri kendinize yakıştırmanız ve mutlaka uyumlu giyinmenizdir.

Şık olmak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken ilk şey vücut hatlarına göre kıyafet seçmeye çalışmaktır. Vücut hatlarına göre seçilen her kıyafet hem sizi daha şık gösterecek hem de üzerinizde daha güzel görünecektir. Şık olmak için bunların yanı sıra mutlaka uyumlu giyinmeniz gerekir. Özellikle de kıyafet seçiminde renk uyumu çok önemlidir. Renk uyumu başarılı olan her giysi göze hoş görünecek dolayısı ile de sizi şık gösterecektir. Erkeklerde renk uyumu özellikle de ayakkabı ve kemer arasında mutlaka sağlanmalıdır. Kemer ile ayakkabının rengi asla farklı olmamalıdır.

Bayanlar renk uyumunu sağlamak için ise çanta ve ayakkabı rengine dikkat etmek üzerinizde giydiğiniz kıyafetin bir üst ya da bir alt tonu seçimlerde bulunmak başarılı bir görünüm kazanılması için yeterlidir. Daha şık olmak isteyen bayanlar bunların yanı sıra başarılı aksesuar seçimleri yapmalıdır. Aksesuar seçimi yapılırken mutlaka giysiler ile uyumu göz önüne alınmalıdır. Asla spor giysilerin üzerine klasik takılar kullanılmamalıdır. Spor giyindiyseniz gümüş yuvarlak küpeler gününüzü kurtarmak için yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.